1,5 milyon liraya yakın alacağımız bulunuyor

1,5 milyon liraya yakın alacağımız bulunuyor

11 Eylül 2019 Çarşamba Bu haber 233 kez okundu.

 Düzce Merkez Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikaya verdikleri hizmetin karşılığını, fabrikanın konkordato ilan etmesi nedeniyle alamadıklarını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Kooperatifin 148 ortağı bulunduğunu belirten Orhan Yılmaz ' 2 yıldan beri süre gelen bir mağduriyetimiz söz konusu. Yaklaşık 1,5 milyon liraya yakın alacağımız bulunuyor. Bu kadar uzun süre alacaklı bulunmak, domino etkisi gibi herkesi etkilemektedir' dedi.

 Oxijen Medya Grubu'ndan Atilla Gösterişli'nin sunduğu 'Güne Bakış' programına katılan Düzce Merkez Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, kooperatif olarak Düzce Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren bir firmadan 2 yıl boyunca verilen hizmetin karşılığını alamadıklarını açıkladı. Söz konusu firmanın konkordato ilan ettiğini belirtin Yılmaz, mağduriyetlerine ilişkin şu bilgileri verdi " Firma konkordato ilan etmesine karşın faaliyetlerini sürdürmektedir. Kooperatifimizin faturalandırdığı yaklaşık 1 milyon 500 bin liralık alacağımız bulunuyor. 2 yıl boyunca ödenmeyen bu alacağımızın KDV, gelir vergisi gibi her türlü vergisini biz ödedik. Ama faturamızın karşılığını alamadık. Konkordato nedeniyle bize beklememiz gerektiği söyleniyor. Bir kooperatif 2 Yıl bu beklemeye dayanabilir mi?Bizim 148 ortağımız bulunmaktadır. Bu kişi başına 10 bin liralık bir mağduriyet demektir. Biz mal alıp, satmadık. Hizmet verdik. Bunun için de emek sarfettik. Neyi bekleyeceğiz' dedi.

Sorunu, Valiliğe, Milletvekillerine, idarecilere, ilgili kuruluşlara bildirdiklerini ifade eden Orhan Yılmaz ' Ne yazık ki sorunumuz orta yerde duruyor. Muhatap bulamıyoruz. Biz üretici ya da mal alıp satan değiliz. Hizmet verdik. Dolayısıyla konkordato işlemleri için öncelikli sıralarda bulunmamız gerekiyor' dedi.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
 • Yangın paniğe neden oldu...
 • TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALACAK
 • Mıhçı Ailesinin Acı Günü
 • FARUK ÖZLÜ ANNESİNİ KAYBETTİ
 • 4 aracın karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı
 • Personele Lisans Üstü Eğitim Hakkı
 • BAŞKAN ÖZLÜ 5 AYINI DEĞERLENDİRDİ
 • SEVGİLİ BAŞKAN, KIZINIZI KARA PRENSE VERİR MİYDİNİZ?
 • Kılıçdaroğlu, yoluna hayvan gübresi döken vatandaşın özrünü kabul etti
 • Erdoğan'dan EYT talimatı