BİT PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

BİT PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

25 Ekim 2019 Cuma Bu haber 1909 kez okundu.

 Halkın hâlâ nur yağdığına inandığı Bit Pazarı’na gidenler, 50 liraya baştan ayağı giyinip çıkıyor. Çevre illerdeki pazarlarda, Üç liraya pantolon, beş liraya gömlek, 10 liraya ayakkabı, 20 liraya ceket var. Kasım ayından itibaren Bölgemiz de bit pazarına kavuşuyor.

 Halkın hâlâ nur yağdığına inandığı, çevre illerdeki Bit Pazarı’na gidenler 50 liraya baştan ayağı giyinip çıkıyor. Üç liraya pantolon, beş liraya gömlek, 10 liraya ayakkabı, 20 liraya ceket bulunabilen pazarda yok yok denebilir. Bit pazarı sudan ucuz fiyatlarla her kesimden insana hitap ederek yıllardır cazibesini korumaya devam ediyor.

KOYU PAZARLIKLAR YAŞANIYOR

Günümüzün ekonomik şartlarına baktığınızda  çevre illerde kurulan Bit Pazarlarına hala nur yağıyor. Sabahın erken saatlerinde buldukları yere tezgâh açan ve kaldırımları renk renk giyecekler ve diğer yüzlerce çeşitle  dolduran satıcılar, müşteri beklemeye başlıyorlar.

Kimi satıcılar tezgâhını gelinlik kız gibi süslerken, kimi satıcılar gelişigüzel bir şekilde yerlere yada masalara koyuyor satacağı ürünlerini, sonra müşterilerini beklemeye başlıyor. Ve gün öğleye doğru ilerlerken müşteriler ile satıcılar arasında koyu pazarlıkların yaşandığını görebiliyorsunuz Bit Pazarında…

Aklınıza gelmeyen bir ürünü orada çok ucuza bulabiliyorsunuz. Bit Pazarında dolaşırken bu kadar marka tutkunu insana rağmen pazardaki yoğunluk dikkatinizi çekiyor.

SUDAN UCUZ FİYATLAR

Düzce/Cumayerinde açılacak olan Bit pazarı tüm bölge halkının yüzünü gülderecek. Sudan ucuz fiyatlarla ufak tefek defolu ürünlerden, ikinci ele, kıyafetin aksesuarın ve daha nice çeşitli ürünlerin satışı yapılacak. Pazar yalnızca Düzce/Cumayeri halkı değil, yakın çevre illerdeki tüketicilerin de ilgi odağı olacak.

Düzce/Cumayerinde 3 Kasım Pazar gününden itibaren her Pazar kurulacak olan pazar, göçmenlerin de pazar yerine olan yakınlığı bilindiğinden,onlarında katılımıyla günden güne artan insan çeşitliliğine katkıda bulunacak ve pazar yerini hiç olmadığı kadar canlı kılacak.

 HALKTAN YOĞUN İLGİ VAR

Düzce’deki 72 milletten vatandaşın da tezgâh açacağı pazarda adeta ‘yok, yok’ denilecek kadar çeşitlilik ve hareket olacak. Küçük çapta da olsa sıfır olup ufak tefek defolu olan ürünlerden başlayarak ikinci el kıyafetlerden, elektronik ürünlere, aksesuardan, çanta, ayakkabı, parfümeri, antika eşyalar ve teknolojik aletlere kadar pek çok ürün yelpazesinin bulunacağı pazar birbirinden farklı insan çeşitliliğinin katılımıyla yoğun ilgi ve talep göreceği öngörülüyor. Esnaf, sade vatandaş, turist, koleksiyoncu ve daha nice insanın ortak rotası haline gelen Bit Pazarı, ucuzluğu ve çok çeşitliliğiyle tüketicilerin adeta başını döndürecek.

 RUTİN OLARAK GİDENLER DİKKAT ÇEKİYOR

 Alışveriş merkezlerinin ve mağazaların son dönemlerde artan fahiş fiyatlarına karşı Bit Pazarının ucuz ve kaliteli ürün cazibesi vatandaşı pazara bağımlı yapacak. Vatandaş cebindeki parayı büyük alışveriş merkezlerinin fiyatıyla ölçerek ürünleri denemeden göz kararı almış olsa da mutlu bir şekilde ayrılacak.

Çevre illerdeki Bit pazarlarında konuştuğumuz Pazar müdavimleri, Alışveriş merkezlerinde 200 liradan aşağı alamayacağı bir parça ürüne burada aynı fiyata bir senelik alışverişini yaptığını dile getiriyor ve,

Bit Pazarından oldukça memnun olduklarını hatta Bit Pazarını yeni ürün takibi için her hafta rutin olarak ziyaret ettiklerini belirtiyorlar.

 AİLE BOYU ÇALIŞIYORLAR

Yine çevre illerde kurulan Bit pazarı tezgâhlarında aile boyu çalışan satıcılar ise pazarda renkli görüntüler oluşturuyor. Kendini bildi bileli ailecek pazarda tezgâhtarlık yaptığını ifade eden Bitpazarı satıcılarından bazıları, üniversite öğrencisinden, butik işletmecisine, birbirinden farklı müşterilerinin olduğunu belirterek, bazen topluca buradan uygun fiyata alıp kendi işletmelerinde veya internet sitelerinde satış yapıldığını dile getiriyor.

Geçmişten günümüze ilgisini kaybetmeyen hatta gelişen teknolojiye bile ayak uyduran Bit Pazarı kendi çapında  ilimizin ekonomisine de katkı sağlaması bekleniyor. Dar gelirli aileler kadar, ‘acaba farklı bir ürün bulabilir miyim?’ diye çevre il pazarlarını gezenler de yok değil. Anlayacağınız Bit Pazarına nur yağmaya devam ederken Cumayeri’nde kurulacak olan pazarın yeni bir heyecan yaratması öngörülüyor.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
  • Bakan Koca...Düzce yüzde 50'ye yaklaştı
  • Binlerce kişiye emeklilik müjdesi!
  • Resmi Gazete'de yayımlandı...Borçlar siliniyor
  • Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak... Mülakat yok
  • TEM Otoyolu'nda zincirleme kaza... 2'si çocuk 5 yaralı
  • Düzce'de zincirleme trafik kazası...3 yaralı
  • 6 belediyeyi daha kaybediyorlar
  • Araç muayene ücretlerine ZAM geliyor
  • Yangın mahalleliyi sokağa döktü
  • KISITLAMAYA UYMAYANLARA DENETİM YAPILDI