KIZILAY AKÇAKOCA ŞUBESİNDEN İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLERE YARDIM

KIZILAY AKÇAKOCA ŞUBESİNDEN İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLERE YARDIM

1 Kasım 2019 Cuma Bu haber 625 kez okundu.

 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay haftası etkinleri çerçevesinde Türk Kızılay’ı Akçakoca Şubesi tarafından okullara yardımda bulunuldu.

Türk Kızılayı Akçakoca Şube Başkanı Özkan Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamada, Kızılay haftası etkinleri çerçevesinde okullara yardımda bulunduklarını söyledi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek verildiğini belirten Öztürk, “Milli Eğitim ve okul müdürlüğümüzden okullarımızdaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için bir liste istedik. O öğrencilerimize bot, mont, hırka gibi 10’a yakın kışın giyebileceği eşyaları verdik. Onları hazırladık. Bu gün 3 okula gidiyoruz. Şu an Hamiyet Sevil okulundayız. Bu hafta okullarda ihtiyaç sahibi öğrenciler ile çalışmalar yapıyoruz. Nasip olursa Düzce Bölge Kan Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte talep eden okullarda Kızılay haftasını anlatacak, Kızılay’ın önemi hakkında öğrencilere sunumlar yapacağız” dedi.

Kızılay’ın önemli görevlerinin olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

“Bizim görevimiz Kızılay’ın imkanlarını halkımıza yansıtmak. Şu an yaptığımız Kızılay’ın bir görevidir. Yani yapmak durumunda olduğumuz görevlerdir. Bunun ilerisinde eğitim anlamında Kızılay’ın neler yaptığını, Kızılay’ın Türkiye’de ve Dünyada neler yaptığını anlatacağız. Kızılaycılık nedir? Toplu hareket etme hakkında, eğitim olanakları hakkında bilgilendirmelerimiz olacaktır. Sayın Kaymakamımız Yasin Öztürk de bizimle beraber oldu. Teşrif ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Katılımları bizlere enerji veriyor. Gönüllü Kızılaycılar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte hareket ediyoruz. Hafta içinde okullarda sunumlarımız olacak. Herkese teşekkür ediyorum.”

 Kaynak: Yeni Akçakoca Haber

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
  • Bolu Kız Öğretmen Okulu'nun Akçakoca Gezisi...Yıl,1966
  • CANKURTARANLAR İŞBAŞINDA
  • Ne bayramda ne seyranda, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ı ara ki bulasın...
  • Tatilciler Akın Etti Pandemi Unutuldu
  • Düzce’de Maden Sahaları Denetlendi
  • Turistler Vali Atay’dan Yardım Bekliyor
  • Yunus Özay Er, Güven Tazeledi
  • BAŞKAN YANMAZ’DAN ÜNİVERSİTE YOLUNA DESTEK VEREN VATANDAŞLARA PLAKET
  • Kıdem tazminatı tavanı 7 bin lirayı aştı
  • O soru yeniden gündemde... Havai fişek gerekli mi?