48 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI

48 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI

15 Kasım 2020 Pazar Bu haber 1557 kez okundu.

 Düzce Cam’ın sahibi Hayırsever iş adamının desteğiyle yapılacak okulun temeli bugün atıldı. 48 derslik okulun 2021-2022 eğitim yılına yetiştirilmesi bekleniyor.

 Düzce'de, Milli Eğitim Bakanlığı, belediye ve hayırsever iş insanının desteğiyle inşa edilmesi planlanan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulunun temeli atıldı.

Okul İşi Gönül İşi

Aziziye Mahallesi'nde Eski SSK Hastanesinin bulunduğu 18 dönümlük arsa üzerine yapılacak okulun işe başlama töreninde konuşan Düzce Valisi Cevdet Atay, okul yapmanın gönüllülük işi olduğunu belirterek, "Allah nasip edecek ki insanlar bu işleri yapsın. Sadece kazanç değil, kazandığını o bölgenin insanlarına yatırım yaparak onların geleceğine katkı sunduğu için Kasım Bey'e teşekkür ediyoruz." dedi.

Bu bizim hayalimizdi

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de kent nüfusunun hızla büyüdüğünü, öğrenim çağında çok çocuğun olduğuna işaret ederek, "Arazi tahsis meselesi yaklaşık 1 yılımızı aldı. Sağ olsun, Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir bizimle birlikte takip etti ve süreci tamamladık. Bu bizim hayalimizdi." ifadesini kullandı.
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da katkılarından dolayı iş insanına teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

"Gelecek eğitim ve öğretim yılına yetiştirilecek"

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise okulu gelecek eğitim ve öğretim yılına yetiştireceklerini söyledi. Hafriyat ve peyzaj işinin belediyenin yapacağını belirten Özlü, şunları kaydetti:
"Kasım Bey, okulun 24 dersliğini üstlendi. Diğer kısımlarını Milli Eğitim Bakanlığı ve bize bağış taahhüdünde bulunan iş insanlarımızın destekleriyle yapacağız. Belediyemiz de buna destek olacak. Zemin artı 2 katlı bir okul olacak, toplam 48 dersliği olacak. Sınıflarımız yaklaşık 54 metrekare. Spor ve konferans salonları var.

Çok güzel proje yaptık."

Kentte 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren cam fabrikasının sahibi iş insanı Kasım Aktaş da okulun gelecek yıl öğrenci kabul etmeye hazır olacağını belirterek, projeye destek veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okulun temeli atıldı.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
 • TSO'DAN AİDAT DUYURUSU
 • Sağlık Bakanı Koca açıkladı; aşılama çalışmaları nasıl olacak...İşte dört aşamalı süreç
 • Kısıtlamada Sokaklar Boş Kaldı
 • Türkiye Dünya Genelinde 2. Sırada Yer Aldı
 • Pandemi döneminde diş tedavisi
 • Yağmur Aşık'ın 'öldürme planı' iddiası İnanılmaz ifadeler...Benden hamile kaldı
 • Düzce İlk 5’e Giremedi
 • Düzce'de hava kirliliği en kötü seviyeye ulaştı, artık nefes almak bile zor
 • Düzce’de Kış toplantısı gerçekleştirildi
 • Zorunlu kış lastiği denetimi yapıldı