Düzce Vali Yardımcısı, Kayyum olarak atandı

Düzce Vali Yardımcısı, Kayyum olarak atandı

31 Ekim 2019 Perşembe Bu haber 639 kez okundu.

 Erzurum Karayazı Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Melike Göksu, 17 Eylük 2019 tarihinde terör örgütü probagandası yaptığı gerekçesi ile tutuklanmıştı. Göksu’nun yerine kayyum olarak Düzce Vali Yardımcısı ve İl Genel Sekteri Abülgani Mağ atandı.

Karayazı Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Melike Göksu’nun "Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçundan tutuklanmasının ardından yerine Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Düzce Vali Yardımcısı ve İl Genel Sekteri Abdülgani Mağ Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Karayazı Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Abdülgani Mağ’ı bizzat arayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevi sözlü tebliğ etti. Mağ’ın görev yazısının 01 Kasım 2019 tarihi itibarıyla kendisine ulaşması ve kısa sürede göreve başlaması bekleniyor.

Abdülgani Mağ kimdir?

1982 yılında Erzurum-Aziziye (Ilıca) ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Erzurum’da tamamladı. Lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2004 yılında mezun olarak tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini ise “Türkiye’de Merkezi İdareye Bağlı Taşra Örgütlenmesi ve Mali-İdari Özerklik İlişkisi: Bozcaada Örneği” adlı tez çalışması ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim dalında 2015 yılında tamamladı.

 2007-2009 yılları arasında Erzurum Defterdarlığında Milli Emlak Denetmeni olarak görev yaptı. 2009 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine katıldı. İl, ilçe ve teftiş stajlarının akabinde İzmir-Menderes ve Sinop-Durağan ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. Bir yıl süreyle ABD’de İngilizce dil eğitimi ve ‘ American Goverment System ’ üzerine eğitim ve staj programlarına katıldı. 2012-2015 yılları arasında Çanakkale-Bozcaada ilçesi Kaymakamlığı, 2015-2018 Muş-Korkut İlçesi Kaymakamlığında Kaymakam olarak görev yapmıştır. 11.02.2019 tarihinde Düzce Valiliğinde Vali Yardımcısı olarak göreve başladı.

 Evli ve iki çocuk babası olan Abdulgani MAĞ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
  • Ankara kulislerinden bomba iddia: Bahçeli koltuğunu Soylu'ya mı devredecek?
  • Kurtulmuş'tan AKP'li vekillere: 'Erdoğan rüzgârıyla oy alma bitti'
  • ‘Utanmaz Adam’ ve bizi en çok soyan 20 şirket
  • “Şehir Ağaçları Kontrole Muhtaçtır”
  • Nurullah Çelebi deneyimlerini anlattı
  • Bugün Başlıyor...
  • AK Parti kadrolarında istifa furyasının arkasında iç hesaplaşma mı var?
  • Piyasa Değeri 35 Milyon Lira..5 Şahıs Adliyeye Sevk Edildi
  • FARUK ÖZLÜ BRİFİNG VERDİ
  • 39 İŞYERİ OSB'YE KAZANDIRILACAK