İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TOPLU ASKER UĞURLAMALARI İLE İLGİLİ VALİLİKLERE YAZI GÖNDERDİ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TOPLU ASKER UĞURLAMALARI İLE İLGİLİ VALİLİKLERE YAZI GÖNDERDİ

7 Temmuz 2020 Salı Bu haber 1010 kez okundu.

 İçişleri Bakanlığı, toplu asker uğurlaması konusunda tedbir alınmasını ve yasağa uymayanlara işlem yapılmasını öngören yazıyı valiliklere gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, valiliklerden asker uğurlamasıyla ilgili tedbirler alınmasını, kurallara uymayanlara idari ve adli işlem yapılmasını istedi.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, kamuoyuna yansıyan çok sayıda asker uğurlaması görüntüleri nedeniyle valilikler tedbir alması konusunda yeniden uyarıldı. Yazıda koronavirüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiği vurgulandı. Ayrıca salgın riskinin halihazırda devam ettiği belirtilirken, maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı bildirildi.

TOPLU FAALİYETLER KISITLAMA KAPSAMINDA

Bakanlık, koronavirüs salgınıyla mücadelede tüm kesimlerin tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çekerek, özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin salgını riskini artıracağı ve bu tür faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu ifade edildi. Son günlerde kamuoyuna yansıyan görüntüler nedeniyle kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğuna işaret edilen yazıda, 21 Mart 2020 tarihinde valiliklere gönderilen asker uğurlamasıyla ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğu hatırlatıldı.

TOPLU ASKER UĞURLAMASI YASAKLANDI

Genelgeyle askere gidecek vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine kısıtlandığı/yasaklandığı anımsatıldı. Valiliklerden, bu kapsamda gerekli tedbirlerin alınması, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlemlerin yapılması istendi.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
  • Aşı bulunmuş olsa da 1-2 yıl içinde virüsle yaşamaya devam edeceğiz
  • AK Partili kadınlardan Abdurrahman Dilipak'a tepki açıklaması
  • Akçakoca’da Plajlar Mavi Bayrak Ödülünü Kazandı
  • İşte yeni A TAKIMI
  • KADIN KOLLARI BAŞKANI GÖNÜL ASUK OLDU…
  • DEVA'dan Türk Lirası'nın eski değerine dönmesi için hükümete 10 çözüm önerisi
  • Rezervler satıldı akçe harcandı kur rekor kırdı
  • Başkan Koloğlu ve Başkan yardımcı Akdeniz'in mutlu günü
  • 4 Firmaya 8 Bin Lira Ceza