Hastanelerde Sıra Takip İşi, Kız Meslek Lisesi Eski Binası-Anekdot!

15 Mayıs 2017 Pazartesi

  Hastanelerde Sıra Takip İşi Hem Sesli, Hem de Görüntülü Olamaz mı?

Hastanelerde muayene olabilmek için ya internet vasıtasıyla randevü alıyorsunuz veya sabah erkenden hastaneye gidip sıraya geçiyorsunuz ve poliklinik sırası alıyorsunuz. Ondan sonra başlıyorsunuz doktoru beklemeye. Doktor geliyor ve poliklinik oda kapısının üzerindeki bilgisayar ekranında muayene olacak hastalar sıra numarasına göre içeriye alınıyor. Ekranda kimin ismi yazıyorsa o hasta içeriye giriyor. Ama insanlar kendi ismini görebilmek için ekranın karşısında olmak zorunda hissediyor kendisini.

Oysaki ekranda ismi görünen kişi aynı zamanda sesli olarak hastayı uyarsa ve kapının önündeki yığılmalar önlense daha doğru olmaz mı? Bu iş bir proğram değişikliğine bakar. Ne dersiniz? 

Kız Meslek Lisesi Eski Binasının Olduğu Alan Güvenli mi?

Düzce’nin en eski binalarından olan Kız Meslek Lisesi Şıralık Mahallesinde yeni yapılan binasına taşındı. Peki eski binanın olduğu alan viran-harabe bir şekilde duruyor. Oraya her türlü araç girip çıkabiliyor! Oranın güvenlik işinden kim sorumlu?

Otobüs Durağında Bir Anekdot!

Otobüs durağında bekleyen bir vatandaşın gözlemlediği ilginç olay;

“Genç bir bayan halk otobüsleri durağında bekliyor. Afedersiniz ama karşıdan bir köpek geliyor ve bayanın tam önünde duruyor. Bayan, karşıdan bakıldığında son derece şık giyinmiş bir kişi. Başladı köpeği sevmeye. Köpeğin ağzı akmış yan taraflarına bulaşmış! Bayan, köpeğin başını, ağzını burnunu okşuyor ve tam bu sırada halk otobüsü geliyor ve hep beraber otobüse biniyoruz. Özellikle takip ettim ve bayan ellerini herhangi bir mendil veya ıslak mendil ile de silmedi. Otobüs kalabalık olduğu için şehre ayakta gitmek zorundaydık. Otobüsün içinde ayakta olduğumuzdan düşmemek için otobüsün tavanından sarkan tutacaklara tutunduk. Bir müddet sonra da bayan ineceği yerde iniyor. İndiği yerde otobüse bir başka yolcu biniyor. O da ayakta yolculuk yaptığından az önceki bayanın tutunduğu yere elini uzatıyor ve tutunuyor!”

Hoşçakalın.

Hastanelerde Sıra Takip İşi, Kız Meslek Lisesi Eski Binası-Anekdot! YORUMLAR ()

Yorum Yapın

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Adınız*
Yorumunuz*