Hayde Akçakoca'ya diyenler, önce doktor bulun...

Hayde Akçakoca'ya diyenler, önce doktor bulun...

15 Ağustos 2019 Perşembe Bu haber 10633 kez okundu.

 Sadece Dahiliye polikliniğinin açık olduğu Akçakoca Devlet Hastanesi hiçbir branşta hizmet vermiyor. Skandal olarak değerlendirilen bu durum hasta ve hasta yakınlarının tepkisine neden oluyor.

Akçakoca Devlet  Hastanesi’nde bazı branşlarda görev yapan hekimlerin izinli olması nedeniyle, hastalar muayene olacak doktor bulamadı.

Akçakoca Devlet Hastanesinde sorunlar bitmek bilmiyor. 25 bin kişinin yaşadığı ilçede Kurban Bayramı kalabalığının yanı sıra   fındık sezonunun da başlaması hekim ihtiyacını had safhaya çıkardı.

Sabah tedavi amaçlı Akçakoca Devlet hastanesi polikliniğine gelen hastalar, doktorsuzluk yüzünden Düzce ve Ereğli’ye gitmek zorunda kaldılar.

 VATANDAŞ ÇÖZÜM İSTİYOR

“HAYDE AKÇAKOCA” diye bağıranlar önce doktor getirsin  diyerek sitemlerini ileten vatandaşlar, Bir yandan Kurban bayramı yoğunlu, bir yandan fındık sezonu ve koca ilçede doktor yok. Böyle hizmet mi olur tepkisinde bulundular

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*

Objektif - 8/18/2019
Hastane kötü Akçakoca lı daha da kötü. Yani bu hastane Akçakoca lı ya fazla. Kendinden başkasını düşünmeyen Akçakoca lı Allah cümlemizi ıslah etsin

Merve merve - 8/16/2019
Hastanede uzun sıra beklememiş olanlar. Doktor olmadığı için geri dönenler. Tedavi olamayan. Değilsen yorumun da belirtsin bilelim. Başına gelen çeken bilir. Başka yerde yaşayıp burası hakkında laf eden olan olmayın. Haberin nesi kötü. Doktor sayısının az oluşu doktorun iş yükünü artırır. Zor şartlara kimse istemez. Elbet sıkıntı olur. Akçakocanın nesi eksik başka yerlerden.

Hande - 8/16/2019
Akçakocalı olarak özel hastanelere gitmek yerine Akçakocamızda Devlet Hastanemiz hekimleri ve çalışanlarıyla yeterli sayıda olması her bıranşta Hekim olmalı ve teknik ekipman modern yeterli olmalıki yeterli hizmeti alalım. Çirkin söz sahibine aittir. Akçakocamıza ve insanımıza kimse kötü söz etmesin lütfen. Akçakocamız da insanımızda sağlık çalışanlarımızda birtanedir. Candır Can.

Akçakocalım - 8/16/2019
Gerçekten hastanemiz doktor sayısı yeterli olması iyi olur. Bence doktorlarımız sayısı az olmasından hekimler fazla iş yükünden belki akçakocayı tercih etmiyor olabilir. Teknolojik olarak gelişmiş Hastane ve tecrübeli iyi yetişmiş sağlık çalışanları yeterli sayıda olmalı sağlık hepimize herkese lazım. Neden sayıca az hekim olsun. Akçakoca turistlik bir yer. Akçakocalıda her yerde olduğu kadar iyi niyetli güzel insanlardır. Kimden ayrımız gayrımız var. Sağlık çalışanların da önerisi şikayetleri sorulmalı görüşleri dikkate alınmalı nasıl daha ileri seviyede refah ve güzel işleyen bir sağlık tesisi olabilir. Hastaların da görüş öneri şikayetleride dikkate alınmalı. Gerçekten teknolojik olarak tam donanımlı Hastane hepimiz için gerekli diye düşünüyorum. Hasta olunca neden başka şehirlere gidelimki bizim Akçakocamızda sağlık tesisi yeterli olmalı. Bir not eskisi gibi telefon yada internetten randevu sistemiyle sıra almak kolay değil. Sıra bulamıyoruz çoğu kez. Eğer doğru değilse sade benim başıma gelmişse sorun yok. Eğer sizde sıra almada zorluk yaşıyorsanız sizde belirtiniz. Sadece Akçakoca değil Düzce Atatürk devlet hastanesine bile sıra bulamıyoruz çoğu kez. Saygılar. Sağlıkla kalın.

Sedat Kantarcı - 8/16/2019
Akcakocaya 30 tane zirhli mersedes cakarli sirenli arabalarla gelip trafiği kesip polislere yolları kapattirip giriş yapan siyasiler bürokratlar bakanlar bizim havaya civaya sasataya ihtiyacimiz yok onlari kendi egonuza saklayin gerçekten vatan sever akcakoca sever iseniz yapın bir A sınıf kaliteli hastane görelim .Başhekimi yönetimi çalışanı suçlayarak bu olayi cozemezsiniz insanlar 21 yüzyılda adam gibi sağlık hizmeti almali ne yapsın başhekim kredi çekip hastanemi yapsın doktor vermeyince bakanlık kendimi her geleni kapıya oturup muayene etsin bu iş siyasilerin işidir düzcedeki her ilçenin hastanesi akcakocadan 10 kat daha iyi ve yenidir buradaki sorunu cozmezseniz yıllarca haberlere konu olur...

Personel yakını - 8/15/2019
Hastane yönetimi sıfır yakınım hastane çalışanı haberi gördükten sonra yorum yapmadan edemedim. Hastaneyi 3-4 kişi yönetiyor hatta kimin yönettiği belli değil başhekim idareci vasfı yok bazı yerlerde mobil var kimse bişey diyemiyor hastanede kimse mutlu değil gördüklerim ve duyduklarım şaşırtıcı.yazık koca hastane cadı kazanı.yakında doktorların mecburi hizmeti biter tek tek giderler.herşeyi Akçakoca halkına maletmeyin yönetimin hicmi suçu yok biz dışardan herşeyi güllük gülistanlık görüyoruz.haber tamamen doğru koca hastane 3 doktorla döndürülmüs çok yazık yetkililer el atmalı bu işe hastane başıboş değil.

Hemsire - 8/15/2019
Yazık gerçekten yazık...Keşke bu yazıyı yazanlar önce karsilarindaki özveri ile çalışan zorluklar karşısında dimdik duran hastane bashekimini,doktorları ve sağlık çalışanlarini dillerine bu kadar dolayacaklarina birazda kendilerinin davranışlarina baksalar...En ufak birseyde karşilarindakilere saldiracaklarina...Birde Akçakoca li olacaksınız aferim ya ne güzelde sahip çıkıyorsunuz memleketinize ,BU sözde tarafsız gazate böyle asılsız haber yapıp insanları kışkırtmaya devam ederse daha çok beklersiniz doktoruda,hemşireyi de...

Hastanemiz - 15.08.2019
bu haberi yapanlar akçakocanın doktorlar için mecburi hizmet bölgesi olduğunu biliyormu acaba..yani doktorlar buraya mecburen geliyorlar. bu tür haberler ve ve halkın doktorlara tepkileri yüzünden mecburi hizmetini bitiren doktor hastaneden ayrılıyor. Sonrada hastanede neden doktor yok deniyor..akçakoca doktoruna,hastanesine sahip çıkamıyor. hastanenin çehresi değişiyor,boyalar yapılıyor,temizlik titizlik görmeye başlıyor yani hastane olması gerektiği gibi hastane oluyor..doktorlar,hemşireler haftasonlarını ve gecelerini hastalarını takip ederek geçiyor sonra izin alınca skandal oluyor..asıl skandal tüm sağlık çalışanlarını insan olarak görmeyip hiçbir hakları yokmuş gibi yada sağlık sorunları olamazmış gibi sadece karalamak için eleştirmektir..

Sedat Kantarcı - 8/15/2019
Hastanenin yeniden klimali temiz odalari yataklari sedyeleri geniş muayene alanlari ferah insanlarin A sinif güvenilir bir hastaneye geldiğini anımsatacak tarzda dizayn edilip yapılması lazım bu konu ne başhekim nede çalışanların yapabileceği birşey değildir yüzbin nüfuslu yozgat iline sehir hastanesi yapılıyor yazın bu kadar nüfus olan akçakoca devlet hastanesi 30 yatak çalışıyor yani yetmiyor kisacasi talep çok hastane kapasitesi ve hekim yetersiz siyasiler onu bunu sürgün edip işten atacağına bu işe el atmalilar ölen muayene olamayan sağlık hizmeti alamayan her vatandaşın vebali siyasiler ve sağlık bakanlığı üzerindedir. 5 kisilik arabaya 35 kişi tasinmaya çalışılıyor yaz yaz bitmez bu akçakoca filozof etti bizi ....acilen hastaneyi yapin hekim sayısını poliklinigi artirin il sağlık müdürü uyumayin lütfen sağlık bakanlığındaki abilerinizi arayin hep memurların fişini çekmek için değil hizmet için arayin...

hasta - 8/15/2019
bu haberler yerine hastanenin yıllardır değişmeyen acil servis hasta tuvaletinin yeni halini haber yapın. hastane başhekim sayesinde temizlik görüyor. hastanedeki olumlu değişimin biz hastalar farkındayız.

akcakocalı - 8/15/2019
hastane içinde oluşan olumlu değişimleride birgün gelip haber yapacakmısınız acaba.

akcakocalı - 8/15/2019
hastane içinde oluşan olumlu değişimleride birgün gelip haber yapacakmısınız acaba.

hastane - 8/15/2019
butür haberlerden bizler çok rahatsızlık duyuyoruz. olumlu hiçbirşeyin haber yapılmadığı, başhekimin bile poliklinik açıp hasta muayene ettiğini haber yapabilirsiniz. yada hastanenin hertürlü olumsuz yönlerini düzeltmek için elinden geleninfazlasını yapamaya çalışan,başhekimin başarısından bahsedebilirsirsiniz. butür haberler insanların akcakoca için bişeyler yapmasını, bşrşeyleri düzeltmeye çalışması doğrultusundaki isteklerinide kırıyor bunun farkında değilmisiniz.

Akçakoclı EĞITIMCI - 8/15/2019
Yahu kardeşim önce doktır değil; doktora, diğer hastalara sevgiyi saygıyı, kurallara göre hastaneden hizmet almayı öğrenelim, doğru düzgün çalışanlarla iletişim kurmayı öğrenelim. Daha geçen gün ortopedi polikliniğinde ben çıktıktan sonra radrvusu olmayan bir hastanın sırada bekleyenleri hiçe sayarak doktora hakaretler yağdırdığını doktorun da çileden çıkıp isyabnettiğine şahit oldum. Hasta kayıt böşümünde çalışan biri bana hemen hergün hastalarla doktorlar arasında bu tür şiddet olaylarının yaşandığını bundan bıkana doktorların 6 ayda tayin istediğini söyledi. Kendi evladı doktor çıktığı halde Akçakoca yı insanın yaklaşımından dolayı yazdırmadığını, röntgen çeken bayanın da her gün ağlatıldığını ve sonunda istifa edip özel hastanede çalışmaya başladığını anlattı. Bu gidişle Akçakoca nın doktor sorunu bitmez dedi. Şimdi AKÇAKOCA TV olarak bence vatandaşlarınızın tavır ve davranışlarının, kural tanımazlıklarının verdiği zarara dikkat çekerseniz akçakocamızın sağlık sorununa en büyük katkıyı yapmış olursunuz.
  • HAVA AMBULANSI İLE GELDİ
  • ŞEHİR MERKEZİNDE BACA YANGINI
  • Dolar güne 6,12'den başladı, çeyrek altın 550 liraya koşuyor
  • Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Artık hepsi tek sayfada olacak
  • Konserde Sürpriz Evlenme Teklifi
  • Kar Manzarası Görenleri Büyüledi
  • 4 Kişilik aile yedikleri kuymaktan zehirlendi
  • Hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı
  • Düzce'de Huzur Hakim
  • ÖZLÜ'DEN 1. YIL ZİYARETİ