Dere yatağına beton santrali iznini kim verdi?

Dere yatağına beton santrali iznini kim verdi?

10 Eylül 2019 Salı Bu haber 1851 kez okundu.

Atalarımız “ can çıkar huy çıkmaz “ diye boşuna söylememiş…

18 temmuz sel felaketinin 7 canımıza mal olmasına rağmen, devlet kurumlarının yaşanan felaketten hala ders almadığı ortaya çıktı.

Fakıllı köyü sınırları içinde bulunan eski taş ocağı alanına beton santrali izini verildiği, firma yetkililerinin ise dere yatağını doldurmaya başladığı iddia edildi.

Akçakoca’ya bağlı Fakıllı köyü  mevkiinde,  Sağlam hafriyata ait kum- çakıl ve taş ocağının olduğu bölgeye, Düzce merkezli beton santrali firmasına beton santrali kurulması izni veriliyor. Özel İdare  onayı ile işe başladığı iddia edilen firma yetkililerin, bölgeye  ağır iş makinelerini indirerek dere yatağını doldurmaya başladığı ise gelen bilgiler arasında.

Çevrede bulunan yerleşim yerleri ile  tavuk çiftliklerinin yanı sıra yüzlerce  dönüm fındık bahçesi olan vatandaşların tepkisine neden olan beton santrali izninin el “çabukluğu marifet” usulü ile hangi siyasetçilerin baskısı ile verildiği merak edilirken konuların başında geliyor.

Kurulacak beton santraline, malzeme temininin hemen yanı başında bulunan  taş ocağında dinamit patlatılarak elde edilecek olması ise yeni bir çevre katliamın habercisi olacağı ileri sürülüyor.

Tarımdan  görüş iddiası

Alınan son dakika bilgilerine göre ise, fındık tarımının yapıldığı  arazilerinin amaç dışı kullanımına izin verdirmemek birinci derece görevi olan Düzce Tarım İl Müdürülüğünü,  binlerce dönüm fındık arazisi olan bölgeye beton santrali iznini nasıl imzaladığı ise merak ediliyor.

Çevre Şehircilik ÇED raporunu onaylamamış

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ise, beton santrali kurulması düşünülen bölgenin ÇED onayının imzalanmadığını belirterek incelemenin sürdüğü bilgisini vermekle yetindiler.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*

Ad Soyad Giriniz... - 11.09.2019
Bazı yanlış bilgileri düzeltelim. söz konusu yer fakıllı köyüne değil, Doğancılar köyüne bağlı. Köy Tüzel kişiliğine ait yeri, köy muhtarı usulsüz bir şekilde 3 kuruş paraya sağlam hafriyata peşkeş çekti.( muhtarın bu işten çıkarı neydi bilemiyoruz.!?) Sağlam hafriyat kiraladığı yerin sınırlarını genişletmek için dere yatağına hafriyat döküp 7 metre yüksekliğinde 30 metre genişliğinde bir duvar oluşturdu ki bir sonraki sel felaketi iyice yıkıcı olsun. Bu arada kaymakamlığa bağlı il özel idare görevlileri olaydan bilgi sahibi olduğu halde sadece seyretti. ( bu görevlilerin bu işten çıkarı ne onu da bilmiyoruz.! ) kamu zararı varmış, dere yatağını doldurunca sel olurmuş, insanlar ölürmüş ne önemi var.! memlekette devlet yok, hukuk yok, kör tuttuğunu...

tv'ci - 11.09.2019
anten takın anten
 • Yangın paniğe neden oldu...
 • TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALACAK
 • Mıhçı Ailesinin Acı Günü
 • FARUK ÖZLÜ ANNESİNİ KAYBETTİ
 • 4 aracın karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı
 • Personele Lisans Üstü Eğitim Hakkı
 • BAŞKAN ÖZLÜ 5 AYINI DEĞERLENDİRDİ
 • SEVGİLİ BAŞKAN, KIZINIZI KARA PRENSE VERİR MİYDİNİZ?
 • Kılıçdaroğlu, yoluna hayvan gübresi döken vatandaşın özrünü kabul etti
 • Erdoğan'dan EYT talimatı