Milletvekili Yılmaz, Beton Santraline İzin Verenlerin Yakasını Bırakmıyor...

Milletvekili Yılmaz, Beton Santraline İzin Verenlerin Yakasını Bırakmıyor...

15 Aralık 2019 Pazar Bu haber 687 kez okundu.

 MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca Doğancılar mevkiinde dere yatağına çalışma ruhsatı verilen beton santralinin peşini bırakmıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı gündem dışı konuşmalarda, dere yatağına yapılan  beton santraline kimlerin izin verdiğini  soran Milletvekili Ümit Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçe görüşmeleri esnasında kürsüye yeniden çıkarak beton santrali ile ilgili konuştu.

VATANDAŞA KÜMES BİLE YAPTIRILMAZKEN…

MHP milletvekili Yılmaz, “’Akçakoca da dere kenarında vatandaş, bırakın ev yapmayı kümes bile yapamazken beton santrali yapılmasının ve bu kadar hızlı ruhsat verilmesinin arkasında kimler olduğu Akçakoca halkımız tarafından merak edilmektedir” dedi.

BAKAN MURAT KURUM’A YENİDEN SORDU: SORUMLULARI BULUN!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Çevre  ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı kurumlarının 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak Akçakoca’da dere kenarında yapılan ve çevre katliamına yol açacak olan beton santrali ile ilgili olarak konuştu.

 BETON SANTRALİ YAPILMASINA KİMLER İZİN VERDİ

Yılmaz, “18 Temmuz da yaşadığımız sel felaketi Dere yataklarının ıslahının bir an önce yapılmasının ve daha önceden dere yataklarına yapılan yerleşim bölgelerinin gözden geçirilmesinin gerekliliğini gözler önüne sermiştir. Yaşadığımız sel felaketinden sonra yerleşim yerlerine yeni yapılacak konutların dere yatağına olan uzaklığı göz önünde bulundurularak izin verilmemesi doğru bir yaklaşımdır. Ancak yaşanan selden sonra Akçakoca ilçemizde dereye sıfır konumda bulunan beton santraline izin verilmesi ise oldukça düşündürücüdür. Akçakoca da dere kenarında vatandaş, bırakın ev yapmayı kümes bile yapamazken beton santrali yapılmasının ve bu kadar hızlı ruhsat verilmesinin arkasında kimler olduğu Akçakoca halkımız tarafından merak edilmektedir” dedi.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
 • FESTİVALDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER
 • TOKİ konutları kura çekimi 21 Şubat’ta
 • 6 suç hariç binlerce kişiye af geliyor
 • Vali Dağlı Yığılca'da Karne Dağıttı
 • Manzara Büyülüyor
 • Efteni Gölünün misafirleri tespit ediliyor
 • Hediyeleriyle Minikleri Sevindirdiler
 • TCDD satılıyor mu?
 • Bedelli askerlik ücreti belli oldu
 • “DÜZCE İL HAYVAN KURULU ACİL OLARAK TOPLANMALIDIR!”