PANİK YOK, EVDEN ÇIKMA YETER!

PANİK YOK, EVDEN ÇIKMA YETER!

25 Mart 2020 Çarşamba Bu haber 960 kez okundu.

 Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs vakaları Türkiye’de artış gösterirken, çevre il ve ilçelerden korona teşhisi koyulan hasta haberleri gelmeye başladı. Akçakoca yetkililer ise, çok mecbur kalınmadıkça evden çıkılmaması yönünde vatandaşa uyarıda bulunuyor.

Komşu ilimiz Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan, “  Zonguldak’ta da vakalar var. Öyle bir iki tane de değil… “ açıklamasını Akçakoca TV’de okuyun. koronavirüs şüphesiyle hastanede tedavisi devam eden bir kişinin yüksek risk taşıdığı ve tetkiklerinin devam ettiği öne sürüldü.

Koronavirüs riskiyle mücadele için her gün yeni yasaklar getirirken, yetkililer vatandaşları mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarıyor. Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediye Başkanlığı, uyarı üzerine uyarı yapıyor. Sağlık Bakanlığı yeni düzenlemelerle koronavirüse karşı tedbirlerini artırırken yeni vakalara karşı hastanelerde de teyakkuza geçildi.

TESTLER DEVAM EDİYOR

Düzce ve Sakarya illerinde de durum farklı değil.  Koronavirüs şüphesi görülen yada yüksek ateş ve nefes darlığı nedeniyle hastanelere sevk edilen vatandaşların hastalık taşıyıp taşımadığına ilişkin testler  yapılıyor, yapılmaya devam ediliyor. Yetkililer şu ana kadar Düzce’de olumsuz vakaya rastlanmadığını dile getirirlerken vatandaşların mutlaka kurallara uymayısını istiyor.

Hastalık Şüphesi olanlar karantinaya alınıyor

 Hastalık şüphesi taşıyan kişiler sağlık kuruluşlarında karantina altına alınırken virüs taşıma riski yüksek olduğu değerlendirilen kişilerde izole odalara alınıyor.

14 GÜN KURALINA UYALIM, EVİMİZDEN ÇIKMAYALIM

Koronavirüsün yayılmasını önlemek ve hastalığın önüne geçmek için vatandaşların evden çıkmamaları konusunda uyarılar devam ediyor. Hastalığın önüne geçilmesi için sosyal mesafenin korunarak temastan kaçınılması gerektiğinin altını çizen yetkililer vatandaşları 14 gün kuralına uymaları çağrısını yineliyorlar.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
 • Bakan Koca 18 şehri açıkladı. Düzce'de var
 • Koronayla mücadelede kritik tarih 12 Nisan
 • KORONAVİRÜS İLAÇLARI SGK ÖDEME LİSTESİNE ALINDI
 • 4 ev alev alev yandı
 • Bedava sigara vermeyince marketin camlarını kırdı
 • CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ
 • Diyanet'ten koronalı cenaze işlemleriyle ilgili karar
 • KYK kredi borçlarına indirim ve ertelemeyi öngören madde, torba yasa taslağına eklendi
 • Keleş Ailesinin Acı Günü
 • Lokale baskına giden polise, 175. yıl sürprizi