Başkan Yanmaz'dan CHP Meclis Üyesi Özgür Seçkin'e... Sabah akşam savcılığa gidiyorsun...

Başkan Yanmaz'dan CHP Meclis Üyesi Özgür Seçkin'e... Sabah akşam savcılığa gidiyorsun...

4 Ağustos 2020 Salı Bu haber 2668 kez okundu.

Akçakoca Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı tamamlandı…

Ağustos  ayı Belediye Meclis Toplantısına Belediye başkanı Okan Yanmaz ile CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin arasında ki diyalog damga vurdu. Belediye yönetiminin geçen ayki meclis toplantısında Garanti inşaatla ilgili aldığı takas kararı sonrası Esentepe mevkiine astırdığı pankart , gergin anların yaşanmasına neden oldu…

Eentepe kordon bölgesine inşaat yapılsın mı yapılmasın referandumunda, halkın ezici çoğunluğunun YAPILAMASIN  iradesine göre hareket eden Başkan Okan Yanmaz, 2019 mart ayında yapılan seçimlere iki gün kala, Garanti İnşaat 7 katlı inşat izni veren dönemin Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin Akçakoca’nın nefes alan penceresine sapladığı kamayı söküp çöpe atmıştı.

Garanti inşaat sahipleri ile masaya oturan başkan Yanmaz, takas yoluna giderek krizi çözmüş, Esentepe kordona 7 katlı inşaat yapılmamasını sağlamıştı.

Yapılan protokole bağlı olarak Belediye yönetiminin geçen ayki meclis toplantısında Garanti inşaatla ilgili aldığı takas kararına  sonrası Temmuz meclis toplantısında oylanmış, CHP ve İYİ parti meclis üyeleri takasa karşı çıkarak ret oyu vermişlerdi.

Bu gelişmeler üzerine Başkan Yanmaz, Esentepe kordona hangi meclis üyesinin EVET, hangi meclis üyesinin HAYIR dediği tarihi meclis kararını pankart yaptırtarak caddeye astırtmıştı.

İşte bugün saat 17.00’de başlayan belediye meclisi toplantısında CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin’in söz alarak isimlerin  yazılı olduğu pankartın asılmasını eleştirdi. Başkan Yanmaz, ”o zaman aldığınız kararın arkasında durun” şeklinde cevap verince bir anda tansiyon yükseldi.

Özgür Seçkin’in ”Siz bu güne kadar hangi kararları pankartla astırdınız? O halde tüm kararları astırın” sözlerine yanıt veren Başkan Yanmaz, ” Biz de gizli saklı iş yok. Her yere bu meclisin kararlarını astırma yetkimiz var” şeklinde cevap verdi.

Seçkin’in ”O pankarta isim astırarak hedef gösteriyorsun. İsim yazdıramazsın” sözlerine karşılık olarak da Yanmaz, ” Sabah akşam savcılığa gidiyorsunuz. Ver savcılığa o zaman” sözleriyle karşılık verdi.

Özgür Seçkin’in atışmalarına karşılık  Başkan Yanmaz, ”Sen mi yöneteceksen ulan burayı” ifadelerini kullanınca salon bir anda buz kesti.

Karşılıklı söz atışmasıyla devam eden tartışma  bir süre sonra sona erdi. Tartışmanın ardından meclisin 9’u olağan 1’i olağan dışı 10 maddelik gündem maddeleri oylanarak meclisten geçti.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*

Akçakoca sevdalısı - 6.08.2020
Yanmaz kendi ayağına sıktı,uüslup hiç şık değil,mecliste tartışma olur ancak bir üslup ve edep çerçevesinde olur,sayın seçkin orada şahsını değil ona oy vermiş kitleyi temsil ediyor.Sayın yanmaza yakışan çıkıp kamuoyundan ve Seçkinden özür dilemesidir.

VATANDAŞ - 5.08.2020
ELEŞTİREL, ALEYHE YORUMLARI ONAYLAMIYOR; DESTEKLEYİCİ YORUMLARI ONAYLIYORSUNUZ SANIRIM. TAKDİRE ŞAYAN BİR ZİHNİYET (!) YARATMAK İSTEDİĞİNİZ ALGI OPERASYONUYLA SADECE KENDİNİZİ KANDIRABİLİRSİNİZ, HALKI DEĞİL.
 • Vali Atay’dan Öğrencilere Destek
 • AKÇAKOCA İLÇESİNDE İŞ YERİ İSKANLI SATILIK MÜLK
 • Sosyal medya yasası yürürlükte! İşte herkesi yakından ilgilendiren değişiklikler
 • Düzce basını diğer illere örnek oldu
 • Silah Ticareti Yapan 2 Şahıs Tutuklandı
 • Fabrikada Korkutan Patlama, 1 yaralı
 • Odun Taşıyan Kamyonun Tehlikeli Yolculuğu
 • Otomobil ile motosiklet çarpıştı..
 • 5 Kişilik Aile Zehirlendi
 • Şehir içi Ulaşım ve Tesislerde HES zorunlu oldu