Düğmeye Basıldı! O fiyatlara sınırlama geliyor

Düğmeye Basıldı! O fiyatlara sınırlama geliyor

Hükûmet düğmeye bastı. Fahiş fiyat uygulamaları son buluyor...
4 Eylül 2018 Salı Bu haber 1823 kez okundu.

Akçakoca, Karasu ve Amasra başta olmak üzere, Ege ve Akdeniz gibi  turistik bölgelerde yaşanan fahiş fiyat uygulamalarına son vermek için hükûmet düğmeye bastı. Alınan karara göre, turistik bölgelerde satılan ürünler standart fiyatlandırma üzerinden gelen misafirlere sunulacak.

Her ürünün satışı için bir üst sınır belirlenerek işletmeler arası fiyat dengesi sağlanacak. İşletmelerin girişlerinde ve mönülerinde fiyatların yazılması zorunlu hale getirilecek.

ÜST SINIR GELİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı atacağı adımlarla turizm fırsatçılarına geçit vermeyecek. Önümüzdeki yıl getirilecek `standart fiyatlandırma sistemi` sayesinde fırsatçıların yiyecek ve içecek fiyatlarını oldukça yüksek fiyatlardan satmalarının önüne geçilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy`un, "Fırsatçılara geçit vermeyeceğiz" açıklamasının ardından çalışmalarını hızlandıran bakanlık, standart fiyatlandırmalarla yiyecek ve içecek fiyatlarını makul seviyelere çekecek.

Bu kapsamda yiyecek ve içecek fiyatlarında bir üst sınır da belirlenerek işletmelerin dengesiz fiyatlandırmalar yüzünden yaşadığı sorunlar ortadan kaldırılacak. Uygulamayla işletmeler arasındaki yüksek sezondaki fiyat dengesi de korunmuş olacak.

TAKSİCİYE DİL EĞİTİMİ

Turistlerin tatil bölgelerindeki ulaşım sorunlarını dikkate alan bakanlık, taksicilerin turistlerle daha kolay iletişim kurmaları ve hizmet sağlamaları için taksi şoförlerine yabancı dil eğitimi verilmesinin önünü açacak.

Taksi şoförlerine mutlaka taksimetrelerinin açık olmasını ve taksi ücretlerinde usulsüzlük yapılmasının asla kabul edilmeyeceğini hatırlatan bakanlık, belediyeler aracılığıyla da şoförlerin İngilizce, Fransızca, Rusça, Arapça ve Almanca gibi yabancı dilleri öğrenebilmelerini teşvik edecek.

ÜRÜN FİYATLARI YAZILACAK

Turistik işletmelerin yiyecek ve içecek fiyatlarını mönüleri üzerinde yazmaları zorunlu hale getirilecek.

Mönülerin yanı sıra işletmelerin girişlerinde de satılan ürünlerin fiyatları yazılacak. İşletme girişlerinde ve mönülerdeki fiyatlar arasında fark olmayacak.

Turizmde kaliteyi yükseltmeyi amaçlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm merkezlerinde turistlerin ulaşım hizmetlerini en iyi şekilde almaları için kolları sıvadı.

  • TEM'i Kullanacaklar Dikkat
  • Meteoroloji uyardı... Başımıza Çamur Yağacak
  • Hayvanseverlerden yalan habere yalanlama geldi
  • Oy ve Ötesi İstanbul Seçimlerine Gönüllüler Arıyor
  • 500 adet hap ve daralı 5,6 gram gelen uyuşturucu madde ele geçirildi
  • Dolandırıcılar, Ramazanda da boş durmuyor
  • 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı
  • Bayan sürücü erkek sürücüye çarptı, 2 yaralı
  • Yemenici makam şoförüne sahip çıktı… Bir gün bile beni yalnız bırakmadı…
  • 19 ürünün fiyatları arttı

Düğmeye Basıldı! O fiyatlara sınırlama geliyor YORUMLAR ()

Yorum Yapın

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siyasetcafe.com sorumlu tutulamaz.

Adınız*
Yorumunuz*

Selim - 10/16/2018
Güzel bir uygulama fiyat firsatciligi yapilirsa. Antalya bölgesinde yasandi. Yüksek fiyat firsatciligi 1re alip 15 satildi 10 liralik mali 150 liraya satanlar gördüm yeni truzim bölgerinde akcakoca avantajli dag deniz sehir ic ice. Zorunlu lisan kurslari olsun. Neden zorunlu istege bagli oldumu kimse gitmez ondan. Kilik kiyafet konusma uslubu. Birseyin fiyatini soruyorsun herkes icin demiyorum nerdeyse dövecek illa sordun alacan. 19 yil truzimde calistim yasadim güzel akcakoca böyle olmasin yenilikci olalim önce kendimizden baslayalim. Saygilarimla

ANKARA - 5.9.2018
ADAM LİMONATAYI 10 LİRAYA MEYVESUYU 5 TL SATIYOR CAFESİNDE CAYDA 3 TL 5 KİŞİLİK BİR AİLE GELİP NASIL OTURSUN YEMEK ZATEN SAYMIYORUM EYYY AKÇAKOCA

süper fikirler - 4.9.2018
okullarda öğrenme yaşındaki gençlere 12 senede öğretilemeyen yabancı dili belediyeler hallederse milli eğitim bakanlığını da belediyelere bağlasınlar. sorun yabancı dil bilmemek değil insan olmayı bilmemek.