Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

25 Eylül 2019 Çarşamba Bu haber 693 kez okundu.

Günümüzde, gerek rahat olması gerekse hızlı ulaşım sağlaması yönüyle uçak seyahatleri sıklıkla tercih edilir. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine imkân tanıyan uçak yolculuğu, pek çok kişinin vazgeçilmezi olmayı başarır. Seyahat edecek kişiler için güvenli bir yolculuk yapmanın yanı sıra, ucuz uçak bileti alabilmek de büyük önem taşır. Peki, ucuz uçak bileti almanın püf noktaları nelerdir? Hangi dönemlerde uçak bileti fiyatları daha uygun olur? İşte ucuz uçak bileti almak isteyenlerin bilmesi gereken detaylar…

Sıkça uçak seyahati yapan kişiler için ucuz uçak biletbulabilmek oldukça önemlidir. Uçak bileti fiyatları, belli dönemlerde diğer zamanlara nazaran daha ucuzdur. Bunun için de uçak yolculuğu yapan kişilerin bu dönemleri yakından takip etmesi, biletlerini daha uygun fiyata alabilmeleri için büyük önem taşır. Ucuz uçak bileti almak için;

- Doğru zamanı bekleyin
Kişilerin tatil günlerine denk gelmesi sebebiyle, hafta sonları uçak firmalarına olan rağbetin arttığı görülür. Bu sebeple hafta içi uçak bileti almak, hafta sonu satın alınan biletlere kıyasla daha ucuzdur. Okulların tatil olduğu dönemler, yılbaşı ve bayramlar gibi özel günlerde de uçak biletlerinde fiyat artışı olur. Bu dönemlerin dışında seyahat etmek, ucuz uçak bileti alabilmek için önemli bir detaydır.

- Biletinizi erken almaya özen gösterin

Uçak biletifiyatlarının, günlük hatta saatlik olarak değişiklik gösterebildiği göz önünde bulundurulduğunda, seyahat edecek kişilerin biletlerini erken almalarının ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılır. Ucuz koltukların öncelikli olarak satılmasının ardından, kalan koltuklar için biletler daha yüksek fiyatlara satılır. Özellikle seyahatlerin yoğun olduğu dönemlerde geç rezervasyon yapılırsa, bilet fiyatlarının normalin üzerinde olduğu görülür.

- Pegasus’un mail listesine dahil olun

Çok sık seyahat eden kişiler için uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak büyük önem taşır. Ucuz uçak biletleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, Pegasus’un mail listesine kayıt olmaları ve kampanyalar hakkında anlık bildirim almaları mümkündür. Pegasus’un mail listesine kayıt olmak için tıklayın! Kampanyalar hakkında 1 gün önceden bilgi almak isteyen kullanıcılar da app download’u tercih ederek, daha uygun fiyatlarla uçuş imkânı elde edebilirler.

- Biletinizi geç alın

Erken bilet almanın yanı sıra geç bilet almanın da avantajları vardır. Firmalar, uçaklarda istedikleri doluluk oranını elde edemedikleri takdirde, ucuz uçak bileti fırsatı sunarak, hedefledikleri bilet satışına ulaşmayı isterler. Bilet satın alma zamanının, firmaların hedeflediği uçak doluluk oranını elde edemedikleri zamanlara denk gelmesi durumunda, ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanmak mümkündür. Esnek bir seyahat imkânına sahip olanlar, biletlerini geç alarak bu tür fırsatlardan yararlanabilirler.

- BolPuan biriktirebileceğiniz banka kartları kullanın

Uçakla seyahat etmeyi seven kişilerin; yapacakları her harcamayı, BolPuan biriktirebilecekleri ING Bank ile gerçekleştirmeleri, büyük bir avantaj elde etmelerini sağlar. ING Bank Pegasus BolBol Kredi Kartı ile BolPuan biriktirin, bol bol seyahat etmenin keyfini çıkarın!


BolBol Nedir? Nasıl Çalışır?

BolBol; Pegasus’un, misafirlerine bol bol kazandırdığı ve sadece cep telefonu numarasıyla kayıt olunabilen bir uçuş programıdır. Bu program sayesinde Pegasus Hava Yolları, misafirlerinin; uçuşlarından, koltuk, fazla bagaj ve yemek hakkı gibi ek hizmet alımlarından, BolBol iş ortağı olan firmalardan yaptıkları harcamalardan BolPuan kazanmalarını ve kazandıkları BolPuanlar ile  Pegasus Hava Yolları bünyesinde gerek uçuş gerekse ek hizmet alımları için kullanmalarına imkân tanır.

BolBol uçuş programına üyelik ücretsizdir ve kayıt sonrasında uygun fiyata bilet satın almak mümkündür. Üyeler bu programa dahil olduktan sonra, BolPuanlarını biriktirmeye başlayarak kazandıkları puanları sonraki uçuşlarında kullanabilirler.

BolBol Uçuş Programının Avantajları

Kullanıcı kodu, kartlar ve üyelik numarası olmadan, kullanıcıların direkt cep telefonu numarasıyla kayıt olabilmesi BolBol uçuş programını tercih edilebilir kılan en önemli özelliğidir.  BolBol uçuş programı sayesinde, Pegasus ve iş ortaklarında yapılacak harcamalardan yüzlerce BolPuan kazanmak mümkündür. Kullanıcılar istedikleri uçuşu ve saati seçerek, kontenjan kısıtlaması olmadan BolPuanlarını harcayabilirler. BolBol programı, kişilere havalimanı vergilerini de BolPuanları ile ödeme fırsatı sunar. Pegasus BolBol üyesiyseniz; Pegasus ve iş ortaklarında yapacağınız harcamalarla BolPuan kazanabilir, kazandığınız BolPuanları bir sonraki Pegasus uçuşunuzda kullanabilirsiniz. BolBol uçuş programında kontenjan veya zaman kısıtlaması yoktur. Kullanıcılar, istedikleri kişiler için BolPuanlarını kullanarak bilet alma ve vergi - ek ücret gibi ödemelerini BolPuan’larıyla gerçekleştirebilme hakkına sahiptir.

BolBol programına üye olan Pegasus misafirleri, yapacakları uçuşlarda, Pegasus’un online kanalları olan flypgs.com ve mobil uygulamaları üzerinden satın alacakları biletler için her 1 TL’lik alışverişlerinde 2 BolPuan kazanır. Biletlerin diğer kanallar üzerinden satın alınması durumunda ise, her 1 TL’lik harcama için 1 BolPuan kazanır. BolBol programı, herhangi fiziksel bir karta ihtiyaç duymaksızın online olarak cep telefonuyla kayıt olma avantajı sunar.

BolPuanlar Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar üye girişi yaptıktan sonra, uçuş arama ekranından uçuşlarını seçmelerinin ardından; internet sayfasında sağ üst köşede, mobil uygulamalarda da sağ alt köşede yer alan TL-BolPuan dönüştürme butonu ile BolPuan’larını ve bilet tutarlarının ne kadar BolPuan’a tekabül ettiğini görüntüleyebilirler. BolBol kullanıcıları, BolPuan tutarıyla ilerleyerek son adımda ödemelerini BolPuan cinsiyle yapabilirler.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
 • Cezaevlerinde kapalı görüşler başlıyor
 • Memurların beklediği haber geldi
 • DÜZCE VALİLİĞİ AÇIKLADI
 • Fındıklıkta Esrarengiz Taş
 • BAŞKAN YANMAZ VATANDAŞLARA SECCADE DAĞITTI
 • Avrasya Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı.. Erdoğan ve Bahçeli'ye büyük şok
 • VATANDAŞTAN DÜZCE VALİMİZE AÇIK MEKTUP
 • AK Parti ve MHP'den CHP'li başkanların meclis başkanı olmasını engelleyecek düzenleme
 • Mekke'de pazar gününden itibaren aşamalı olarak normalleşme başlayacak
 • 11 sektöre yönelik yeni rehber