Turistler Vali Atay’dan Yardım Bekliyor

Turistler Vali Atay’dan Yardım Bekliyor

7 Temmuz 2020 Salı Bu haber 739 kez okundu.

 Türkiye’nin ilk tescilli şelalelerinden kamp alanlarına, mavi bayraklı kumsallarından de mağara, kanyon, yayla ve ormanlarına kadar birçok turizm değerlerine sahip Düzce’de her şey var. Ancak bu değerlere ulaşımı sağlayan tabelalar maalesef eksik. Yetkililer ise bu durumu bilmelerine rağmen halen herhangi bir çalışma yapmaması vatandaşları çileden çıkartıyor. Düzce’yi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler ise Düzce’nin turizm değerlerine giderken kaybolmaktan bıktıklarını dile getiriyorlar. Görevine yeni başlayan Vali Cevdet Atay’ın soruna çözüm bulması ise vatandaşların en büyük temennisi.

Düzce var olan turizm değerleri ile Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden. Kanyon, mağara, yayla, spor, kış, deniz turizmi gibi birçok turizmin aynı zaman diliminde yapılabildiği eşsiz şehirlerden bir tanesi. Ancak turizm bölgelerine gidişte yaşanan hen game ve karmaşa insanları daha başlamadan Düzce’yi gezmekten vazgeçirmeye yetiyor. Özellikle orman içinde gittiği yer belli olmayan yollarda vatandaşlar adeta oryantiring yapmak zorunda kalırken, bu durum Düzce’yi gezmek için yüzlerce ve binlerce kilometre uzaktan gelen yerli ve yabancı turistlerin daha yolun başında gezilerden vazgeçmesine neden oluyor. Bu durum ise Düzce’yi turizmiyle ön plana çıkartmak için çalışmalar yapan başta Düzce Belediyesi olmak üzere resmi ve sivil kurum, kuruluşların emeklerini heba ediyor.

Yollardaki tabelaları düzenlemek bu kadar mı zor?

Diğer taraftan turizm bölgelerine giden birçok yolda tabela bulunmazken bazı yollarda ise tabelalar iç içe geçmiş durumda. Bu tabelalar önünde bekleyen vatandaşlar gidecekleri yerleri bulabilmek için adeta bulmaca çözmek zorunda kalıyor. Oysa her bölge için ayrı tabela yerine bütün noktalar bir araya toparlanınca ne vatandaşlar bulmaca çözmek zorunda kalacak nede yemyeşil ormanlarda görüntü kirliliği yaşanacak.

Düzce’yi gezmeye gelen vatandaşlar ise tabelalar konusunda Düzce’ye yeni atanan Vali Cevdet Atay’dan çözüm bekliyor.

Haber Hakkında ki Düşünceleriniz ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Akcakocatv.com sorumlu değildir.

Adınız*
Yorumunuz*
  • Aşı bulunmuş olsa da 1-2 yıl içinde virüsle yaşamaya devam edeceğiz
  • AK Partili kadınlardan Abdurrahman Dilipak'a tepki açıklaması
  • Akçakoca’da Plajlar Mavi Bayrak Ödülünü Kazandı
  • İşte yeni A TAKIMI
  • KADIN KOLLARI BAŞKANI GÖNÜL ASUK OLDU…
  • DEVA'dan Türk Lirası'nın eski değerine dönmesi için hükümete 10 çözüm önerisi
  • Rezervler satıldı akçe harcandı kur rekor kırdı
  • Başkan Koloğlu ve Başkan yardımcı Akdeniz'in mutlu günü
  • 4 Firmaya 8 Bin Lira Ceza